Euroopa samojeedide erinäitus 2018

samojeedide erinäitus

Iga ilus tüdruk on ilus ainult siis, kui ta puhas on. Samojeedi koer Bianca käis enne reisi pesus ja valmistus näituseks.

Kas kõik asjad on nüüd auto peal? Näituse laud – olemas. Puur – olemas. Kammid, kraasid – olemas. Maiused – olemas. Inimeste varustus…oh, noh…vast said need ka ikka kaasa pakitud… Koerad – olemas. Läheme siis!

Esimene peatus – Kaunas ja mõnus õhtusöök koos kahe samojeedi tüdrukuga Kaunase vanalinna restoranis. Peale 750+ kilomeetrit ja 10+ tundi sõitu läbi Poola naudime väljateenitud puhkust enne Slovakkiasse saabumist. Tüdrukud olid väga tublid ja pidasid sõidu hästi vastu. Peale 3-päevast koerasõbralikku autosõitu koerasõbralike peatustega saabusime me lõpuks 2018. aasta Euroopa samojeedi erinäitusele. Meid ootas ees 28-30 kuuma kraadi ja palju päikest. Nautisime tühja näituseplatsi õhtuses jaheduses ning ootasime põnevusega eelseisvat näituse päeva.

Meie esimene näitusepäev läks lihtsalt suurepäraselt. Bianca saavutas 18 emase juunior samojeedi seas juunior klassi 4. koha!!! Sabiinel oli au olla lihtsalt ilus ning särada varastades ja ära süües naaber-samojeedi koeramaiused… väga Sabiine moodi.

Teisel näitusepäeval valiti Sabiine oma klassi 20 koerast 5 kõige ilusama samojeedi tüdruku hulka. Sabiine esines hästi ja meeldis kohtunikule. Slovakkiast sõitsime edasi Prahasse rahvusvahelisele koerte näitusele, et seal Kesk-Euroopa suvises kuumuses oma käpad järgmisena proovile panna.Ootused olid suured ja me ei pidanud pettuma. Näituse hall oli suur ja koeri oli palju. Kohtunik oli jutukas ja võttis koerte hindamiseks rahulikult aega. Kuid! Kohtunik asetas Sabiine kõikidest osalenud samojeedi tüdrukutest paremuselt teiseks ning pärjas teda Reserv-Cacib ja Tšehhi CAC sertifikaatidega. Nii on meie Sabiine nüüdsest uhke Tšehhi tšempion.

Peale väsitavat näitusepäeva puhkasime kõik meie Praha majutuskoha aias. Omanik armastas koeri nii väga, et ei küsinud meilt isegi tavapärast koerte lisatasu. Peagi taas kodupoole. Reis läks korda ning rõõmsad olid nii inimesed, kui koerad. Koju jõudes olid koerad oma 3900 kilomeetrise reisi üle isegi nii rõõmsad, et küsisid päris tükk aega pidevalt uuesti autosse ja uuele reisile.

Järgmise reisini!

Sarnased postitused

Scroll to Top